Töihin Rokotetutkimuskeskukseen

Kiinostaako sinua kansainvälinen työ rokottamisen näköalapaikalla? Tervetuloa töihin Rokotetutkimuskeskukseen.

Henkilökuntamme on Tampereen yliopiston työntekijöitä, ja kuulumme lääketieteen ja biotieteiden tiedekuntaan. Tutkimuslaboratoriomme ja hallinnon henkilöstömme tekevät töitä Tampereella. Sen lisäksi meillä on 10 rokotetutkimusklinikalla eri puolella Suomea käytännön asiakastyötä tekevä tiimi, johon kuuluvat tutkijalääkäri, laboratoriohoitaja ja tutkimushoitajat.

Meillä voit työskennellä koko- tai osapäiväisessä työsuhteessa. Useimmat työsuhteemme ovat määräaikaisia. Tilanteet tutkimusklinikoilla vaihtelevat nopeasti. Ota yhteyttä ja tule tutustumaan mitä työ on käytännössä.

Tällä hetkellä haemme lääkäriä Turun rokotetutkimusklinikalle osapäiväiseen työsuhteeseen.

Tervetuloa meille töihin!

Lääkäreiden työsuhteet:

Lääkärikoordinaattori Miia Virta, p. 050 509 9135, miia.virta@uta.fi

Hoitohenkilökunnan (tutkimushoitajat, laboratoriohoitajat) työsuhteet:

Aluepäällikkö Paula Karhumaa, p. 050 356 9579, paula.karhumaa@uta.fi
Helsingin, Espoon ja Järvenpään rokotetutkimusklinikat

Aluepäällikkö Kirsi Udelius p. 050 363 5164, kirsi.udelius@uta.fi
Turun, Porin ja Tampereen rokotetutkimusklinikat

Aluepäällikkö Maria Mäki-Latvala p. 050 561 3748, maria.maki-latvala@uta.fi
Seinäjoen, Oulun ja Kokkolan rokotetutkimusklinikat

Tampereen yliopiston rokotetutkimuskeskuksen laboratorion tutkijoiden työsuhteet:

Laboratorion johtaja Vesna Blazevic, +358 50 421 1054, vesna.blazevic@uta.fi
Tutkijat/Biotieteet

Asiantuntijalääkäri Maria Hemming-Harlo, +358 40 839 7692, maria.hemming-harlo@uta.fi
Tutkijat/Lääketiede