Sisältöön
tampereen yliopisto: rokotetutkimuskeskus: yhteystiedot:
RokotetutkimusTampereen yliopisto Rokotetutkimus

 

Rokotetutkimusklinikat

Tutkimuksia toteutetaan alueellisilla rokotetutkimusklinikoilla, jotka sijaitsevat seuraavilla paikkakunnilla:

kartta_muokattu_6_2015.png

 

Espoon rokotetutkimusklinikka Katso kuva - Espoon rokotetutkimusklinikka
Ison Omenan toimistotorni, 7. krs
Piispansilta 11
02230 ESPOO
p. +358 40 190 4113
faksi: +358 9 4395 9430
rokotetutkimus.espoo@uta.fi
Marita Paassilta tutkijalääkäri
marita.paassilta(at)uta.fi
050 395 1189
Tiina Nummela vastuuhoitaja tiina.g.nummela(at)uta.fi 050 593 4961
Johanna Ryynänen tutkimushoitaja johanna.ryynanen(at)uta.fi 050 421 1086
Nina Saastamoinen tutkimushoitaja nina.saastamoinen(at)uta.fi
040 190 4102
Kaarina Granström laboratoriohoitaja kaarina.granstrom(at)uta.fi
040 190 1223

 

Etelä-Helsingin rokotetutkimusklinikka 
Vuorikatu 18, 3.krs
00100 Helsinki
p. +358 40 190 4114
faksi: +358 9 6227 0360
rokotetutkimus.etela-helsinki@uta.fi
Tiina Karppa tutkijalääkäri tiina.karppa(at)uta.fi 050 367 9384
Paula Karhumaa aluepäällikkö paula.karhumaa(at)uta.fi 050 356 9579
Anneli Hietala
vastuuhoitaja
anneli.hietala(at)uta.fi 050 395 1188
Arja Wahrman tutkimushoitaja arja.wahrman(at)uta.fi 040 190 4104
Heidi Palonen
tutkimushoitaja heidi.palonen(at)uta.fi
050 443 7253
Marjatta Hannimäki laboratoriohoitaja marjatta.hannimaki(at)fi 050 421 1076
Elina Heinämäki viestintävastaava elina.heinamaki(at)uta.fi 050 421 1090

 

Itä-Helsingin rokotetutkimusklinikka
Itäkeskuksen kauppakeskus, Agenttitalo
Turunlinnantie 8, 00930 Helsinki
p. +358 40 190 4115
faksi: +358 9 3285 9031
rokotetutkimus.ita-helsinki@uta.fi
Tiina Karppa
tutkijalääkäri tiina.karppa(at)uta.fi 050 367 9384
Anne Korhonen vastuuhoitaja anne.m.korhonen(at)uta.fi 050 547 9067
Karoliina Bruun tutkimushoitaja/PR ja viestintä
karoliina.bruun(at)uta.fi 050 437 2660
Maija Kankkunen
tutkimushoitaja maija.kankkunen(at)uta.fi 050 437 2663
Kaisu Kartal laboratoriohoitaja kaisu.kartal(at)uta.fi 050 420 1480

 

Järvenpään rokotetutkimusklinikka
Yhteiskouluntie 17
04400 Järvenpää
p. +358 40 190 4095 
faksi: +358 9 2742 441
rokotetutkimus.jarvenpaa@uta.fi
Anitta Ahonen tutkijalääkäri anitta.ahonen(at)uta.fi 050 437 2661
Anniina Seere vastuuhoitaja anniina.seere(at)uta.fi 050 443 7246
Leena Karasvirta tutkimushoitaja
leena.karasvirta(at)uta.fi 050 530 9940
Tiina Lönnrot tutkimushoitaja tiina.lonnrot(at)uta.fi 050 420 1473
Maarit Heikkinen laboratoriohoitaja maarit.heikkinen(at)uta.fi 050 541 6398

 

Kokkolan rokotetutkimusklinikka
Rantakatu 7, Maximin liikekeskus 2. krs
67100 Kokkola
p. +358 40 190 4121
faksi: +358 6 834 9582
rokotetutkimus.kokkola@uta.fi
Pauliina Paavola tutkijalääkäri pauliina.paavola(at)uta.fi 040 190 4121
Marjo Niemelä
vastuuhoitaja, äitiyslomalla
marjo.niemela(at)uta.fi
050 530 7749
Aki Raatikainen vastuuhoitaja, tutkimushoitaja aki.raatikainen(at)uta.fi 050 421 1056
Virpi Saavalainen
tutkimushoitaja virpi.saavalainen(at)uta.fi 050 509 9144

 

Oulun rokotetutkimusklinikka 
Kiviharjunlenkki 6
90220 Oulu
p. +358 50 531 0004
faksi: +358 8 554 5768
rokotetutkimus.oulu@uta.fi
Satu Kokko
tutkijalääkäri satu.s.kokko(at)uta.fi 050 433 6253
Kirsi Hautala vastuuhoitaja kirsi.hautala(at)uta.fi
050 359 2238
Sanna Halonen tutkimushoitaja sanna.halonen(at)uta.fi 050 421 1025
Merja Ahola-Olli tutkimushoitaja merja.ahola-olli(at)uta.fi 050 359 2323
Silja Vilmi
laboratoriohoitaja silja.vilmi(at)uta.fi 050 363 5182

 

Porin rokotetutkimusklinikka Katso kuva - Porin rokotetutkimusklinikka
Yrjönkatu 23, 4. krs
28100 Pori
p. +358 50 4280867 
faksi: +358 2 641 5206
rokotetutkimus.pori@uta.fi
Aino Forstén

tutkijalääkäri,
tutkimusklinikoiden päällikkö

aino.forsten(at)uta.fi 050 524 6532
Elina Ohrankämmen vastuuhoitaja

elina.ohrankammen
(at)uta.fi

050 523 9913
Tiia Karhu
tutkimushoitaja/PR tiia.karhu(at)uta.fi 050 363 5192
Johanna Nieminen
tutkimushoitaja johanna.nieminen(at)uta.fi 050 3592287
Arja Laurén tutkimushoitaja arja.lauren(at)uta.fi 050 523 9919

 

Seinäjoen rokotetutkimusklinikka Katso kuva - Seinäjoen rokotetutkimusklinikka
Keskuskatu 6
60100 Seinäjoki
p. +358 40 190 4119
faksi: +358 6 414 4935
rokotetutkimus.seinajoki@uta.fi
Miia Virta tutkijalääkäri miia.virta(at)uta.fi
Maria Mäki-Latvala vastuuhoitaja, aluepäällikkö maria.maki-latvala
(at)uta.fi
050 561 3748
Susanna Pihlaja
tutkimushoitaja k.susanna.pihlaja(at)uta.fi 050 359 2296
Johanna Ylinen tutkimushoitaja johanna.ylinen(at)uta.fi
050 5099276

 

Tampereen rokotetutkimusklinikka Katso kuva - Tampereen rokotetutkimusklinikka
Pinninkatu 47, 1. krs
33100 Tampere
p. +358 50 443 7254
faksi: +358 3 3439086
rokotetutkimus.tampere@uta.fi
Tiina Korhonen tutkijalääkäri tiina.s.korhonen(at)uta.fi 050 524 6533
Miia Virta tutkijalääkäri miia.virta(at)uta.fi 050 509 9135
Johanna Laitinen vastuuhoitaja i.johanna.laitinen(at)uta.fi 050 567 0700
Marjo-Riitta Kauppinen tutkimushoitaja/PR marjo-riitta.kauppinen
(at)uta.fi
050 356 9573
Elina Lankinen tutkimushoitaja elina.lankinen(at)uta.fi 050 567 2702
Kati Kangas tutkimushoitaja kati.kangas(at)uta.fi
Aila Inha laboratoriohoitaja aila.inha(at)uta.fi 050 363 5184

 

Turun rokotetutkimusklinikka Katso kuva - Turun rokotetutkimusklinikka
Lemminkäisenkatu 14-18 B, 4. krs
20520 Turku
p. +358 50 363 5161
faksi: +358 2 236 1844
rokotetutkimus.turku@uta.fi
Ilkka Seppä tutkijalääkäri ilkka.seppa(at)uta.fi 050 443 7247
Kirsi Udelius vastuuhoitaja, aluepäällikkö kirsi.udelius(at)uta.fi 050 363 5164
Satu-Pilvi Jaskari tutkimushoitaja/PR pilvi.jaskari(at)uta.fi 050 567 2705
Anne-Maija Kiiski tutkimushoitaja/laboratoriohoitaja maija.kiiski(at)uta.fi 050 4028464
Hanna-Kaisa Santala tutkimushoitaja hanna-kaisa.santala(at)uta.fi 050 437 2664
Minna Lamminmäki tutkimushoitaja minna.lamminmaki
(at)uta.fi
050 367 9369

 

Vantaan rokotetutkimusklinikka

Toiminta Vantaan rokotetutkimusklinikalla on päättynyt ja asiakasvastaanotto siirretty muille pääkaupunkiseudun tutkimusklinikoille. Vantaan klinikan asiakkaita palvelevat Järvenpään, Itä-Helsingin ja Etelä-Helsingin rokotetutkimusklinikoiden henkilökunta.

 

FaceBookRokotetutkimuskeskus Facebookissa

 
Rokotetutkimuskeskus
FM 3/Biokatu 10, 33014 Tampereen yliopisto
puh. (03) 355 111
Ylläpito: rokotetutkimuskeskus@uta.fi
Muutettu: 19.6.2017 10.13 Muokkaa